Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy opłaca się kupować regenerowane wtryskiwacze

13 marca 2023
188
Views

Właściciele samochodów z wysokoprężnymi silnikami liczyć się często muszą z licznymi drogimi usterkami. Powszechnie psują się w nich na przykład turbosprężarki czy koła dwumasowe, a na ich naprawienie zależnie od marki trzeba przeznaczyć od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Bardzo podobnie sytuacja wygląda w przypadku wtryskiwaczy, które także w niektórych jednostkach napędowych potrafią narobić sporo problemów. Producenci z reguły oceniają ich trwałość do okołu 250 tysięcy kilometrów, i po przejechaniu tego dystansu niekiedy mogą zacząć doskwierać.

Objawia się to mniejszą mocą silnika i jego nierównym działaniem, dlatego też jeśli się zauważy tego typu rzeczy, lub tym bardziej świecić zacznie kontrolka, to należy jak najszybciej odwiedzić mechanika. Jeśli chodzi o całkiem nowe wtryskiwacze do diesla, to sytuacja nie przedstawia się z nimi wesoło. Ponieważ są one dostępne wyłącznie w autoryzowanych serwisach, to właściciele samochodów muszą się liczyć z wysokimi wydatkami, w przypadku starszych samochodów przekraczającymi ich pełną wartość.

Alternatywna opcja to zakup wtrysków po regeneracji, jakie się znajdzie w znacznie niższych cenach. Taka regeneracja umożliwia przywrócenie ich parametrów do stanu takiego jak przy nowych, co pozwoli na kolejne wiele lat jazdy. Chcąc zakupić takie wtryskiwacze po regeneracji przede wszystkim trzeba znać ich oznaczenie, bowiem nawet w przypadku tego samego modelu danego silnika wtryskiwacz 28447586 niekoniecznie będzie pasował do konkretnej jednostki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Kategoria:
Inne

Dodaj komentarz