Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy warto kupić do domu francuskiego buldoga

23 stycznia 2023
34
Views

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością się cieszą buldogi francuskie. Wynika to z tego, że są one doskonałymi przyjaciółmi, idealnie nadającymi się do domów w których mieszkają dzieci. Ich łagodny charakter wraz z wesołym usposobieniem powodują, że zdobywają bardzo szybko i status pełnoprawnego domownika. Francuskie buldogi nie należą do dużych psów.

Z reguły ich waga nie przekroczy kilkunastu kilogramów, a wysokość niewiele więcej niż trzydziestu centymetrów. Przez to bez żadnego problemu można je trzymać nawet w małych mieszkaniach, pamiętając rzecz jasna o regularnych spacerach. Pewna ilość ruchu jest przy nich wskazana, lecz nie ma potrzeby przesadzania z nią, nawet osoby mające zapędy do leniuchowania świetnie się sprawdzą w roli opiekunów.

Podczas spacerowania należy jedynie uważać na upały, gdyż buldogi nie znoszą dobrze wysokich temperatur. Natomiast jeśli chodzi o opiekę to nie są przesadnie wymagające. Nie trzeba ich czesać cały czas, bo ich sierść jest dość krótka. Natomiast trzeba zadbać o oczy i uszy, co zapobiegnie powstawaniu zapaleń. Niestety ta rasa dość często choruje, trzeba więc w miarę możliwości dbać o ich kondycję i zdrowie. Na pewno takiego psa należy kupować jedynie w sprawdzonej hodowli, a taką znajdzie się na przykład wpisując w wyszukiwarce hasło buldog francuski szczeniak. Wtedy można być pewnym, że pies będzie miał właściwy charakter jaki ma ta rasa, co przy jakiś krzyżówkach jest niestety bardzo nieprzewidywalne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz