Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak uzyskać bezpłatną lub tanią kontrolę urodzeń?

6 kwietnia 2022
125
Views

Dostępnych jest wiele opcji kontroli urodzeń i wybór najlepszej dla siebie może być przytłaczający. Stres związany z pokryciem kosztów może być dodatkowym obciążeniem. Ale jeśli jesteś aktywna seksualnie, ważne jest, aby zastosować metodę kontroli urodzeń, aby uniknąć niechcianej ciąży. Koszt nie musi stanowić bariery dostępu, szczególnie jeśli masz ubezpieczenie.

W tym artykule omówiono dostępne opcje kontroli urodzeń, od czego rozpocząć wyszukiwanie i jak uzyskać kontrolę urodzeń za niewielkie lub żadne pieniądze z kieszeni, nawet jeśli nie masz ubezpieczenia.

Czy możesz uzyskać bezpłatną kontrolę urodzeń?

Krótka odpowiedź brzmi tak, ale dostęp różni się w zależności od tego, czy masz ubezpieczenie zdrowotne i gdzie mieszkasz. Niektóre stany mają przepisy, które ułatwiają i ułatwiają kobietom uzyskanie bezpłatnej kontroli urodzeń. W innych stanach może to być trudniejsze, ale jest to możliwe.

Gdzie stoi rząd

Ustawa o przystępnej cenie (ACA), ustawa o opiece zdrowotnej, która została stworzona, aby zapewnić Amerykanom przystępne ubezpieczenie zdrowotne, obejmuje świadczenia z tytułu bezpłatnej kontroli urodzeń.1 Chociaż rząd federalny wdrożył to prawo, poszczególne stany mogą mieć własne wymagania.

Rodzaje kontroli urodzeń

Istnieje wiele różnych rodzajów środków antykoncepcyjnych, które zostały zatwierdzone przez Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Zaleca się, aby przejrzeć swoje opcje z lekarzem, aby ustalić, która z nich najlepiej pasuje do Twojego stylu życia i portfela.

Jak wybrać antykoncepcję?

IUD i implanty

Wkładki wewnątrzmaciczne (IUD) to małe, elastyczne, plastikowe wkładki, które wkłada się do macicy, aby zapobiec ciąży. Można je wkładać na kilka lat i usuwać w dowolnym momencie, gdy kobieta chce zajść w ciążę.

Implanty są umieszczane w ramieniu i mogą pozostać na miejscu do trzech lat.

Niektóre opcje obejmują:

Wkładka domaciczna Copper T: Ta opcja wkładki ma kształt litery „T” i musi być umieszczona w macicy przez pracownika służby zdrowia. Miedziana wkładka domaciczna może pozostać w twoim ciele do dziesięciu lat. Jest to jedyna dostępna niehormonalna wkładka domaciczna.

Hormonalne wkładki domaciczne: Inne wkładki domaciczne działają poprzez uwalnianie hormonu lewonorgestrelu, formy progestyny. Te wkładki mogą trwać od trzech do sześciu lat, w zależności od wybranej marki.

Implanty: Inna forma hormonalnej kontroli urodzeń, implant to małe urządzenie w kształcie pręcika, które lekarz umieszcza w ramieniu. Trwa trzy lata, po czym musisz wrócić do swojego dostawcy, aby go usunąć i wymienić.

Jak zdecydować, która wkładka jest odpowiednia dla Ciebie?

Pigułka

Antykoncepcja doustna (pigułki antykoncepcyjne) to jedna z najczęstszych form antykoncepcji. Dwa główne rodzaje doustnych środków antykoncepcyjnych to:

  1. Złożone doustne środki antykoncepcyjne: Powszechnie nazywane „pigułkami”, złożone hormonalne środki antykoncepcyjne są przystępną cenowo i skuteczną opcją kontroli urodzeń. Pigułka zawiera zarówno progestynę, jak i estrogen.
  2. Pigułka zawierająca wyłącznie progestagen (minipigułka): Minipigułka zawiera tylko progestagen, a nie estrogen.

Łatka

Ta forma kontroli urodzeń przylega bezpośrednio do skóry i utrzymuje się nieprzerwanie przez trzy tygodnie. W czwartym tygodniu usuwasz plaster, aby umożliwić cykl menstruacyjny, a po jego zakończeniu rozpoczynasz proces od nowa.

Pierścień

Zgodnie z harmonogramem podobnym do plastra, hormonalny dopochwowy pierścień antykoncepcyjny (NuvaRing) jest umieszczany w pochwie na trzy tygodnie, usuwany na tydzień czwarty, a następnie zastępowany nowym.

W przeciwieństwie do niektórych form kontroli urodzeń, które wymagają od dostawcy pomocy w założeniu, pierścień może być łatwo wkładany i wyjmowany przez użytkownika. Zobacz na https://kuratorium.kielce.pl/12014/program-edukacyjny-ars-czyli-jak-dbac-o-milosc/

Strzał

Zastrzyk (Depo-Provera), określany również jako „zastrzyk”, wymaga kwartalnej wizyty u lekarza, aby otrzymać zastrzyk z progestyny ​​hormonu.

Metody barier

Barierowe metody kontroli urodzeń blokują przedostanie się plemników do macicy i dotarcie do komórki jajowej2.

Metody barierowe nie zawierają żadnego składnika hormonalnego, aw niektórych przypadkach mogą chronić przed chorobami przenoszonymi drogą płciową (STD).3 Są dostępne bez recepty, więc zwykle wymagają zapłaty z własnej kieszeni.

Niektóre metody barierowe obejmują:

  1. Membrana: Membrana jest elastyczną miseczką w kształcie kopuły (wykonaną z silikonu lub lateksu), która jest wypełniona środkiem plemnikobójczym i wkładana do pochwy przed seksem, aby uniemożliwić plemnikom dotarcie do komórki jajowej.
  2. Zatyczka szyjki macicy: Zatyczka szyjki macicy to silikonowy kubek wielokrotnego użytku, który wypełniasz środkiem plemnikobójczym i wkładasz do pochwy przed seksem. Blokuje przedostawanie się plemników do pochwy.
  3. Prezerwatywa męska: Prezerwatywa męska to cienki, zwykle lateksowy, jednorazowy produkt, który nakłada się na penisa i zapobiega przedostawaniu się plemników do pochwy.
  4. Prezerwatywa dla kobiet: Prezerwatywę dla kobiet można umieścić w pochwie do ośmiu godzin przed stosunkiem. Jest przeznaczony do blokowania przedostawania się plemników do pochwy.
  5. Gąbka: Gąbka to miękki (nie lateksowy) plastikowy dysk, który wkłada się do pochwy (podobnie jak tampon) przed seksem. Powinien być stosowany razem ze środkiem plemnikobójczym i musi być pozostawiony na co najmniej sześć godzin po stosunku, ale nie dłużej niż 30 godzin łącznie.
  6. Plemnikobójczy: Plemnikobójczy zabija lub unieruchamia plemniki. Jest często stosowany w połączeniu z innymi metodami kontroli urodzeń, takimi jak gąbka, diafragma i kapturek szyjki macicy. Może być również używany samodzielnie.
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wszystkie komentarze

Dodaj komentarz