Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jaką rolę odgrywają regularne przeglądy zębów

8 lutego 2023
27
Views

Wszyscy słyszymy od maleńkiego, że trzeba dbać o stan swoich zębów, najlepiej je myjąc co najmniej dwa razy na dzień. Ale nie mniej ważne jest to, aby je także regularnie sprawdzać u stomatologa, co pozwoli zaoszczędzić różnych kłopotów. Zaleca się, żeby tego typu przegląd był robiony co najmniej raz w roku.

W wielu gabinetach będzie on całkowicie bezpłatny, w pozostałych trzeba będzie za niego zapłacić coś symbolicznego. W czasie przeglądu dentysta dokładnie sprawdzi stan wszystkich zębów, ale też i dziąseł, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeśli zostaną zauważone jakieś dziury, to z reguły będą one niewielkie i szybkie do zaplombowania.

Jeżeli jednak takiego przeglądu się nie zrobi, to konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wykonanie małej plomby nie będzie kosztowało więcej niż 200 złotych. Ale jeśli taka dziura zrobi się duża i trzeba będzie zrobić leczenie kanałów, to do wydatków dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli kilkukrotnie więcej. Do tego pojawić się mogą silne bóle i stany zapalne, a za tym z pewnością nikt nie tęskni. A zbyt duży ubytek w skrajnym przypadku doprowadzić może do wyrwania zęba, który niestety już nie odrośnie.

Z tego też powodu naprawdę warto co najmniej raz na rok odwiedzić dentystę. Jeśli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to może poszukać w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce hasła leczenie zębów pod narkozą u dzieci warszawa otrzyma listę dentystycznych gabinetów, przy wyborze pasuje też sprawdzić opinie klientów, jakie również bez żadnego problemu się znajdzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz