Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje hostingów pod strony internetowe

26 marca 2024
16
Views

Jeżeli ktoś chce, żeby jego strona była widoczna w sieci internetowej, to gdzieś musi umieścić jej dane. Do takich celów służą odpowiednie serwery komputerowe, które w oparciu o podawane adresy przejmują zapytania użytkowników przeglądarek i zwracają wygenerowaną treść. Zależnie od konfiguracji na takim urządzeniu może działać jedynie jedna strona, a może być ich wiele. Takie miejsca potocznie się nazywa hostingiem, i jest ich obecnie kilka rodzajów. Jeżeli ktoś nie będzie chciał nic płacić, to nawet znajdzie całkowicie darmowe, lecz przy nich nie jednak się nie należy spodziewać zbyt wysokich parametrów. Pośród posiadaczy małych stron największym zaufaniem cały czas się cieszą hostingi współdzielone. Na jednej fizycznej maszynie będzie się znajdowało od kilku do kilkudziesięciu kont, i one wszystkie działają razem.

Plusem takiego rozwiązania są niskie ceny, które niekiedy wynoszą parę złotych za miesiąc, lecz w przypadku większego obciążenia pojawiają się kłopoty z wydajnością. W takim przypadku znacznie lepszy będzie niewiele droższy hosting VPS serwer, który ma gwarantowane zasoby w postaci pamięci i procesora. Tak więc nawet jeżeli na jednym z kont coś zacznie się dziać, to w żaden sposób nie wpłynie to na stabilność działania pozostałych stron. W przypadku dużych stron zdecydować się też można na serwer dedykowany, który jest całkiem niezależną maszyną. Coraz chętniej są także wybierane takie rozwiązania jak hosting WordPress Woocommerce, czyli dedykowany pod konkretne oprogramowanie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Kategoria:
Inne

Dodaj komentarz