Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są najważniejsze typy ogrodniczych folii

13 lutego 2024
19
Views

Hodowla kwiatów i warzyw w naszym klimacie wymaga zapewnienia odpowiednich warunków, szczególnie na wiosnę. Niskie temperatury wpływają bowiem niekorzystnie na tempo rozwoju, dlatego też branża ogrodnicza powszechnie stosuje rozmaite tunele pokryte foliami. Jeszcze do niedawna zainteresowaniem się cieszyły szklarnie, lecz tworzywa sztuczne są znacznie tańsze niż szklane szyby, a zapewniają podobny zakres funkcjonalności. Aktualnie na rynku jest dużo modeli tego typu folii, tak więc nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniej. Różnią się wieloma parametrami technicznymi, z których najistotniejsza jest wytrzymałość.

Zależnie od tego jak długo chce się użyć takiej folii, to należy kupić dobrze dobrany produkt. Folie Warte Polymers dedykowane na parę lat posiadają większą grubość, często też mają dodatkowe wzmocnienia zwiększające wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. W ostatnich czasach coraz większym zainteresowaniem cieszą się folie wielowarstwowe. Są one znacznie solidniejsze niż tradycyjne, lecz mogą mieć gorsze parametry świetlne.

Podczas wyboru folii jest to kolejna rzecz, jaka jest dokładnie do sprawdzenia. Żeby zagwarantować roślinom jak najlepsze warunki na rozwój jest zalecane, żeby ogólna przepuszczalność światła była na poziomie przynajmniej dziewięćdziesiąt procent, wówczas się zapewni roślinom optymalne warunki na rozwój. W wielu przypadkach może też w tym pomóc perforacja, dzięki większej cyrkulacji powietrza chroni ona przed rozwijaniem się grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Kategoria:
Dom, Ogród

Dodaj komentarz