Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Konsumencka upadłość – czy jest sposobem na wyjście z długów

9 marca 2023
66
Views

Kłopoty ze spłacaniem swoich zobowiązań finansowych zaczyna mieć wielu ludzi. Powody takiego stanu są różnorodne, niejednokrotnie osoby takie chciałyby bardzo to zrobić, lecz nie mają po prostu żadnej możliwości. Bowiem się przytrafiają wypadki losowe czy choroby, uniemożliwiające aktywne pracowanie, i wówczas problemy z zadłużeniem się nakręcają. Jeżeli przestanie się spłacać swoje zobowiązania, to niestety wierzyciele i komornicy zaczynają szukać każdego sposobu na to, żeby swoje pieniądze odzyskać.

Zajmowane jest pensje, samochody czy niekiedy i mieszkania, co jeszcze bardziej pogarsza sytuację dłużnika. Ale od jakiegoś czasu istnieją możliwości, żeby stanąć na przysłowiowe nogi i swoją sytuację wyprostować, a taką możliwością jest konsumencka upadłość. Pierwsza jej forma została wprowadzona w roku 2009, a w późniejszych latach ukazały się kolejne zmiany, które znacznie rozszerzyły możliwości konsumentów.

Więcej informacji w tym temacie można znaleźć w internecie, na przykład wpisując w wyszukiwarce hasło upadłość konsumencka i sprawdzając wyświetlone serwisy. W skrócie upadłość taka polega na tym, że część lub niekiedy i całość długów zostaje umorzona w postępowaniu sądowym. Ubiegać się o nią mogą osoby nie prowadzące działalności gospodarczej, jakie przez określony okres czasu nie spłacają swoich zobowiązań. Sytuacja dłużnika analizowana jest przez sąd i jeśli faktycznie są ku temu powody, to zostać może podjęta taka decyzja o upadłości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Kategoria:
Usługi

Dodaj komentarz