Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Króćce pomiarowe – do czego się je stosuje

20 października 2023
39
Views

Gazowe i hydrauliczne instalacje wymagają nieustannego monitorowania, czy nie dzieje się coś z nimi. W szczególności ważne to jest w przemysłowych zastosowaniach, w których niewielka nawet awaria doprowadzić może do czegoś poważnego. Dlatego też bardzo duże znaczenie mają w przypadku takich układów pomiary głównych wartości, co pozwala zdiagnozować nieszczelności i awarie. Przy takich pomiarach stosowane są różne metody, mniej i bardziej skomplikowane.

Jedna z popularniejszych to króćce pomiarowe, jakie są z jednej strony niedrogie i proste w montażu, a pozwalają z drugiej na precyzyjny pomiar temperatury czy ciśnienia cieczy w instalacji. Takie elementy dostępne są w wielu rozmaitych rodzajach i wersjach, dzięki czemu nie powinno być problemu z wybraniem odpowiedniego. Jeśli taka konieczność się pojawi, to króćce producent wykona także model o odpowiednich parametrach, wystarczy mu przesłać specyfikację i ustalonym okresie czasu odebrać zamówione części.

Każdy montowany w instalacji króciec pomiarowy wykonany jest z dobrze dobranych materiałów, również pod kątem rodzaju cieczy, którą ma on mierzyć. Musi on też być odporny na działanie czynników atmosferycznych, oraz zagwarantować odpowiednią wytrzymałość mechaniczną. W wielu przypadkach wykorzystuje się nierdzewną stal, ale też i specjalne odmiany stali mające dużą odporność na kwasy. Średnice króćców pomiarowych są przeważnie zestandaryzowane, dzięki czemu standardowe ich modele można wykorzystywać w rozmaitych instalacjach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz