Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Make-up permanentny czy typowy?

20 kwietnia 2022
122
Views

W powszednim języku używamy wielu słów nie zastanawiając się nad ich dokładnym znaczeniem oraz pochodzeniem. Rozumiemy, co oznaczają i to zazwyczaj nam wystarcza. Czasem warto jednak przyjrzeć się bliżej etymologii niektórych wyrazów. Na przykład moda. Choć wszyscy wiedzą, czym jest, to tak w rzeczywistości nie wiadomo, w jaki sposób to słowo zabrnęło do stworzonego przez nas języka. Trochę łatwiejsze jest ustalenie pochodzenia słowa makijaż.

Język polski zaczerpnął je z francuskiego, w jakim maquiller oznaczało udawanie lub ewentualnie fałszowanie. W pewnym sensie sztuka makijażu będzie typem oszustwa, bo dzięki niej możliwe jest nie tylko wyeksponowanie plusów własnej urody, jakkolwiek też zamaskowanie słabszych szczegółów. Make-up to umiejętne udawanie, że jesteśmy piękniejsi.

Bardzo dobrze oddaje tę intencję angielski wyraz make up, jaki bywa stosowany równie wielokrotnie jak rodzimy makijaż, głównie przez kompetentnych stylistów czy kosmetyczki. W niezwykle literalnym tłumaczeniu make up oznacza przecież podnoszenie. Wolno zapytać, podnoszenie czego? To oczywiste: urody oraz jej walorów. Jednym słowem: upiększanie. Służą do tego liczne preparaty, również o atrybutach pielęgnacyjnych, jak oraz tak zwane kosmetyki kolorowe, które kojarzymy naturalnie z makijażem innymi słowy malowaniem.

Kosmetyki to słowo pochodzenia greckiego, w jakim oznaczało technikę ozdabiania. Paradoksem wydaje się dążenie do tego, żeby makijaż był niewidzialny, jednak atrakcyjną opcją jest też ten permanentny – makijaż permanentny bielsko. Przecież chodzi właśnie o wynik poprawienia urody, podkreślenia jej mocnych plusów, zwrócenia uwagi na rysunek oczu czy ust. A niemniej jednak coraz to modniejszy staje się makijaż określany jako no make up, którego najistotniejszą właściwością jest wywołanie wrażenia, że na twarzy nie ma jakiegokolwiek makijażu. To odpowiedź na nowomodny trend w modzie, jaki stawia na naturalność i świeżość w wyglądzie i zachęca kobiety do wykorzystywania lekkich, subtelnych preparatów, mających wyłącznie rozświetlać i odświeżać cerę. W tym makijażu wygląda się modnie oraz młodo. Niewidoczny makijaż pod żadnym pozorem nie polega na tym, że nie używa się żadnych kosmetyków.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wszystkie komentarze

Dodaj komentarz