Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Nowoczesna stomatologia – jakim sposobem na co dzień pracuje dentysta?

11 marca 2022
139
Views

Ból zęba jest jedną z najgorszych niedogodności, jakich doświadcza człowiek. Samo leczenie także nie należy do rozkosznych. Właśnie dlatego większość z nas wizytę u dentysty postrzega jako przykrą konieczność. Wypada jednak pamiętać, że stomatologia nieustannie się rozwija – więcej na ortodonta Radzymin. Czasy wyrywania zębów przy zastosowaniu sznurka i drzwi dawno minęły. Metody stosowane w nowoczesnych gabinetach są bezbolesne oraz efektywne. Coraz to częściej tradycyjne wiertła do borowania są zastępowane przez ozon. To właśnie dzięki szczególnym aparatom do aplikacji ozonu, możliwe jest prędkie oraz trwałe wyleczenie zęba bez konieczności wiercenia. W ten sposób, defektu tkanki są zminimalizowane, a pacjent nie odczuwa dyskomfortu. W przypadku użycia turbiny, powstały ubytek musi zostać wypełniony.

Dawniej plomby były nietrwałe, a do tego niezmiernie nieestetyczne. Obecnie wykorzystywane wypełnienia są dodatkowo utwardzane laserem, co zwiększa ich odporność na uszkodzenia. Natomiast barwa takich plomb jest jak najbardziej zbliżona do naturalnego koloru zębów. Wiele osób obawia się również bólu w przypadku usuwania zęba. Kompletnie niepotrzebnie. Jeśli dentysta zdecyduje o ekstrakcji, uprzednio poda nam dobry zastrzyk znieczulający. Gwarantuje nam to, że nic nie poczujemy. Zabiegi stomatologiczne wcale nie muszą być ciężkie.

A nawet jeśli takie istnieje ryzyko, przyzwoiciej udać się do lekarza jak najwcześniej. Drobne ubytki leczy się na pewno łatwiej i skuteczniej, aniżeli zaawansowane uszkodzenia. Należałoby pokonać strach oraz uniknąć późniejszych powikłań. W medycynie wiąże fundamentalna zasada. Prawidłowiej jest zapobiegać, niż później leczyć. To samo dotyczy schorzeń jamy ustnej. W przypadku próchnicy kluczową rolę odgrywa właściwa higiena. Regularne czyszczenie zębów jest najważniejsze.

Należy dostosować stosowną szczoteczkę do naszych zębów oraz dziąseł. Dostępne są szczoteczki miękkie, średnie i twarde. Istotny jest też układ włosia oraz materiał, z jakiego je wyprodukowano. W przypadku trudno dostępnych przestrzeni między zębami, zalecane jest poboczne użycie nici dentystycznych. Na zakończenie codziennej pielęgnacji należałoby przepłukać jamę ustną specjalnym płynem, obejmującym fluor i inne substancje umacniające szkliwo.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz