Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Opony do widłowych wózków – jakie są ich najważniejsze typy

25 stycznia 2024
19
Views

Korzystanie na co dzień z widłowych wózków jest związane z tym, że je regularnie trzeba serwisować. Jednak z istotniejszych rzeczy to wymiana opon, jeżeli obecnie używane są już zbyt mocno zużyte. Opony w takim sprzęcie są ogromnie ważne, ponieważ wpływają na koszt obsługi takich urządzeń, ale też na bezpieczeństwo transportowanych ładunków. Dzielą się one na dwa podstawowe rodzaje, to znaczy pneumatyczne i pełne. Wersje pneumatyczne bardzo podobnie wyglądają jak te, jakich się powszechnie używa w zwykłych samochodach, chociaż oczywiście konstrukcyjne są one dopasowane do warunków pracy tych maszyn. Są one tańszym rozwiązaniem, a ich dużym plusem jest duży poziom elastyczności.

Dlatego też takie opona do wózka widłowego świetnie się sprawdza do wożenia delikatniejszych ładunków, jakie będą wymagać odpowiedniej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Chełm są też wykorzystywane na nierównych podłożach, jednak w niektórych przypadkach dość mocno się zużywają.

Dlatego też pomyśleć wtedy warto o zamontowaniu pełnych opon, które w środku nie mają powietrza a specjalny rodzaj gumy. Tego typu opony charakteryzują się wysokim poziom odporności na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. Poza tym nie ma w nich niebezpieczeństwa tego, że opona zostanie przebita i będzie ją trzeba awaryjnie wymieniać lub naprawiać. Lecz w przypadku takiego rozwiązania trzeba się liczyć z wyższymi kosztami, gdyż takie modele są nieco droższe od pneumatycznych. Także wymiana jest bardziej wymagająca, bo używać trzeba specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz