Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Parametry pomp ciepła oraz ich typy – co wybrać?

23 czerwca 2022
98
Views

Wody gruntowe wydają się być niezwykle głęboko i nie wydają się stwarzać zagrożenia. Chociaż nieraz w zapowiedziach pogody wolno usłyszeć, iż ulewne deszcze podniosły poziom wód gruntowych, a tym samym zalały bądź podmyły część obszarów w danym województwie. Odwierty geotermalne przestrzegane w celu ogrzania domostw praktykowane są wiec na wysokości od 2m do nawet 180m. Tak ogromna różnica wynika ze sposobu prowadzenia odwiertów, rur, wysięgników oraz poszerzy cieplnych.

Tak przyrządzone pompy ciepła zapewniają stałą wysoką temperaturę w ogrzewanym tak domu. Aby wykopać rów w pionie o długości 180 m wypada zastosować specjalistyczny sprzęt. Prócz wiertła wykonanego z najszlachetniejszych materiałów, np. diamentu wypada je w pewnych sytuacjach wyposażyć dodatkowo w tak zwane koronki wiertnicze. Sprzęt ten wyposażony jest również w zawór wypełniony tzw. płukanką. Jest to mieszanina wody oraz przeróżnych pierwiastków.

Takie połączenie zezwala usuwać nadmiar ziemi z miejsca odwiertu do góry – na powierzchnię. Jeżeli nie pragnie się kopać tak głęboko wielkość 180m można rozłożyć na 2x90m bądź też więcej otworów. Ochrona środowiska stała się ostatnimi czasy niezmiernie modna. Każdy chce żyć w zgodzie z naturą, albowiem takie zachowanie propaguje Unia Europejska i cały Zachód. Ekologia dotarła też w dziedzinę energetyki. Pompy ciepła zasilane surowcami takimi jak węgiel, gaz czy drewno, mimo że są one naturalne, emitują szkodliwe dla atmosfery spaliny – fotowoltaika Wrocław. Właśnie dlatego Polacy coraz częściej decydują się na ogrzewanie swoich domów przez podłogę. Ciepło doń pompowane jest z takiego źródła jak pionowe czy też poziome odwierty geotermalne.

Mile pobierane z gruntu ma stałą temperaturę oraz stałą moc, nieraz takie ogrzewanie podłogowe jest do głębi bezobsługowe. Wydajność tego systemu przewyższa ogrzewanie centralne nawet o 400%. Co więcej instalacja jest niewidoczna dla oka, pociągnięta pod podłogą, i eliminuje obecność szpecących wnętrza kaloryferów. Jednak najważniejszą zaletą jest opłacalność. Koszty ponoszone są praktycznie jednorazowo podczas dokonywania odwiertów oraz zakupie pomp.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wszystkie komentarze

Dodaj komentarz