Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pellet czy węgiel – który z opałów bardziej się opłaci

10 października 2022
40
Views

Piece stosowane w domach mieszkalnych przystosowane są do różnego rodzaju paliwa. Niektóre spalają tylko węgiel lub ekogroszek, i wówczas dużych możliwości nie ma. Lecz do wielu urządzeń tego typu wsypać można różne materiały, tak więc warto się dowiedzieć czym one się różnią od siebie i jakie mają właściwości. Najtańszy, co jednak nie oznacza że kiepski, jest pellet ze słomy Zamość. Wytwarzany on jest ze sprasowanej słomy, co znacznie podwyższa opałową wartość, która jest jedynie mniejsza o połowę niż węgla.

Z takich też powodów ten rodzaj pelletu uznawany jest za najlepszy porównując parametry do ceny. Nieco droższy, lecz również i bardziej wydajny, jest pellet drzewny Zamość. Do jego wytworzenia wykorzystuje się trociny z zakładów drzewnych i tartanów, które po dokładnym sprasowaniu bardzo dobrze się palą. Przez to, że drzewny pellet ma niską wilgotność, to ma on znacznie lepsze parametry niż drewniane kawałki. Najwięcej wydać trzeba jeżeli planuje się zakupić ekogroszek Zamość, lecz oczywiście ten produkt zapewnia największą ilość energii cieplnej wśród wszystkich materiałów opałowych.

Dużym plusem ekogroszku będzie to, że nie ma on drobnych kawałków i miału, jakie w dużym stopniu obniżają opałową wartość. Podejmując decyzję o zakupie jakiegoś wymienionego paliwa należy pamiętać o tym, żeby przechowywać je w odpowiedni sposób. Jeżeli pellet Zamość zmoknie lub zawilgotnieje, to będzie się znacznie gorzej palił. Dlatego też wszystko powinno się składować w suchych pomieszczeniach, bez niepotrzebnej wilgoci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz