Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Strona internetowa – jakie są etapy jej realizacji

2 marca 2023
67
Views

Podejmując decyzję o uruchomieniu własnej internetowej strony należy się liczyć z faktem, że jej zrobienie może zająć nieco czasu. Dużo rzecz jasna będzie zależeć od tego, jak duży zakres nowych funkcjonalności oraz treści będzie do przygotowania, ale w każdym przypadku poszczególne etapy będą bardzo podobne.

Po pierwsze należy rozpocząć od tego, aby poszukać firmy która zajmie się wszystkim. Najszybciej się to zrobi wykorzystując wyszukiwarkę, po podaniu w niej hasła strony internetowe wystarczy przeglądnąć uzyskane wyniki i zdecydować się na coś. Początkowym etapem każdego projektu jest dokładne ustalenie wymagań i oczekiwań.

Ten etap jest bardzo ważny, ponieważ w oparciu o przygotowaną analizę jest przygotowywany zakres prac do zrobienia i ich wycena. Jeśli wszystko zostanie wstępnie ustalone, to trzeba to wszystko spisać w formie umowy, obowiązkowo z uwzględnieniem terminu oraz ceny do zapłacenia. Przygotowana umowa jest sygnałem do tego, że do pracy mogą przystąpić programiści i graficy. Proces robienia serwisu i przygotowywania wszystkich potrzebnych funkcjonalności trwa najdłużej, a po jego skończeniu przystąpić trzeba do testów.

W czasie nich niejednokrotnie pojawi się konieczność jakiś modyfikacji, tak aby wszystko działało bez błędów i niedoróbek. Po skończeniu testów strona zostaje przenoszona na adres widoczny w internecie i udostępniana dla użytkowników. Często wcale nie będzie to koniec współpracy, bowiem jeżeli pojawią się nowe pomysły, to również należy je zaplanować i później wykonać prace.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz