Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób szykować potomka do wizyty u dentysty?

21 listopada 2022
46
Views

Nie od dziś wiadomo, że zachowania dzieci w czasie wizyty w gabinecie dentystycznym mogą być ekstremalne. Już namówienie latorośli do samego wyjścia do lekarza, może przysparzać rodzicom nie lada problem. Naturalnie, są chlubne wyjątki i niektóre maluchy z przyjemnością siadają w fotelu oraz pozwalają na zajęcie się swoimi ząbkami, ale górują te, jakie stomatologa unikają jak żaru. Płacz pojawia się już w momencie chęci znieczulenia – widok strzykawki z pewnością nie wpływa na dziecko pozytywnie. Jak w tej sytuacji winien zachować się rodzic?

Przede wszystkim powinien zapewnić pociechę, że dentysta chce dla jego zdrowia jak najprawidłowiej. Warto zwracać uwagę na to, by z wizytą u stomatologa nie kojarzyły się ból i dyskomfort. Przede wszystkim powinno się uprzedzić malca jak będzie wyglądać cały zabieg oraz koniecznie wtrącić o ewentualnym bólu tak, żeby dziecko mogło się na niego psychicznie przygotować – znacznie więcej na ortodonta warszawa. Przed pierwszym spotkaniem z dentystą, warto porozmawiać z maluchem oraz rozwiać jego wszystkie wątpliwości. Terminem dentofobia określa się strach przed skorzystaniem z usług stomatologa. Jednostki cierpiące na tę przykrą przypadłość mają kłopot ze spokojnym wytrzymaniem przeglądu zębów.

Z pewnością oddziałuje to na częstość ich wizyt, a co za tym idzie pogorszenie stanu zdrowia jamy ustnej oraz zębów. Jeśli chodzi o przyczynę tej niedyspozycji, wypada się jej doszukiwać już w szczeniactwie pacjentów. Być może już od drobnego dziecka byli utwierdzani w mniemaniu, że dentysta to przysłowiowy sadysta, które go celem jest dokonanie bólu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz