Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich celach można wykorzystać nadruki z hologramami

27 marca 2024
14
Views

Pierwsze hologramy zaczęły powstawać kilkadziesiąt lat temu, i od razu zachwyciły swoim pięknem i wyglądem. Wykonuje się je za pomocą laserów o dużej precyzji, które poprzez rozszczepienie i równoczesne oświetlenie kliszy i przedmiotu tworzą trójwymiarowy obraz. Zależnie od kąta patrzenia oraz padania światła tak wykonane obrazy mogą się mienić wszystkimi kolorami tęczy, i rzeczywiście wyglądać jakby były rzeczywiste.

Przez to właśnie zaczęto je powszechnie wykorzystywać do rozmaitych zabezpieczeń. Obecnie hologramy można zobaczyć między innymi na banknotach, najróżniejszych papierach wartościowych czy urzędowych drukach, lecz również innych dokumentach czy biletach. Podrobienie precyzyjnego hologramu jest bardzo trudne, gdyż jest do tego potrzebny specjalistyczny sprzęt.

Z tego też powodu wszelakie dokumenty zabezpieczone w taki sposób są znacznie bezpieczniejsze niż zwykłe, które można wydrukować na każdej dobrej drukarce. Jeżeli będzie to konieczne, to druki zabezpieczone mogą posiadać niewidoczne gołym okiem elementy, na przykład takie jak ukryte znaki czy nanoteksty. Do ich odczytania potrzebny będzie wyspecjalizowany sprzęt, za pomocą jakiego będzie można potwierdzić prawdziwość, ale zapewni to najwyższy stopień ochrony. Jak się okazuje ta technologia stosowana jest także do celów marketingowych czy wizerunkowych. Dużym zainteresowaniem na przykład się cieszą folie holograficzne, lecz również i ciekawe, oryginalne naklejki, przyklejane na różnego rodzaju produkty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Kategoria:
Tech, Reklama

Dodaj komentarz