Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zwrot podatków za pracę zza granicy – w jaki sposób dostać?

22 września 2022
95
Views

To kraj, w jakim Polacy coraz częściej podejmują pracę zarobkową. W Holandii obowiązek składania deklaracji podatkowych dotyczy jedynie obywateli kraju. Co zgodność z rzeczywistością Polacy nie muszą się rozliczać, jakkolwiek coraz to częściej Holenderskie urzędy wzywają naszych rodaków do tej procedury. By otrzymać zwrot należy przedstawić niezbędna dokumentację od pracodawcy, która potwierdzi zatrudnienie.

Odcinki z wypłat także weryfikują legalną pracę i zawierają informację o kwocie podatku potrącanej z wynagrodzeń. Odzyskanie nadwyżki podatku z Holandii dopuszczalny jest nawet do pięciu lat wstecz – zobacz biuro podatkowe holandia. Kwota wolna od podatku wynosi w Holandii mniej więcej 6 000 euro. Rok fiskalny jest identyczny jak w Polsce oraz dlatego rozliczyć z niego się wolno dopiero po jego zakończeniu. Urząd Holandii ma okres roku na wydanie decyzji o kwocie wypłaconego podatku, jednakże w praktyce trwa to o wiele krócej. Urząd deklaruje doliczenie dodatkowych odsetek do sumy podatku w przypadku spóźnienia w wydaniu decyzji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz