Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Żyj zdrowo – małych wskazówek, które mają duży wpływ

4 kwietnia 2022
72
Views

Chcesz żyć zdrowo i być sprawniejszym? Możesz to zrobić! Dzięki silnej woli i naszym wskazówkom osiągniesz swój cel.Oto, jak to działa: weź dwie lub trzy wskazówki z listy, którą śledzisz w sposób ciągły – jako mały kamień milowy, że tak powiem. Gdy już mocno włączysz wskazówki do swojego codziennego życia, możesz tworzyć nową wskazówkę, aż osiągniesz swój cel końcowy. Nie zapomnij: baw się z tym. No to ruszamy!

Regularne badania kontrolne

Możemy wiele zrobić, aby zachować zdrowie i sprawność przez długi czas. Obejmuje to regularne badania lekarskie u lekarza. Dostarczają informacji o zdrowiu naszego układu sercowo-naczyniowego i naszych nerek. Lekarz sprawdzi również, czy masz cukrzycę. W zależności od wieku, te podstawowe badania mogą być połączone z badaniami przesiewowymi w kierunku raka. Od 35 roku życia ubezpieczenie zdrowotne zwykle pokrywa koszty takiego podstawowego badania co dwa lata.

Dowiedz się, co kochasz!

Trudno prowadzić zdrowy tryb życia, jeśli nie wiesz, co Cię satysfakcjonuje. To się dowiedz! Może to być nowy program fitness lub coś kreatywnego. Nie ma granic, tylko jedna konsekwencja: jeśli robisz to, co kochasz, jesteś w swoim żywiole, czujesz się komfortowo i szczęśliwie.

Nigdy się nie poddawaj!

Obiecując sobie, że nigdy się nie poddasz, osiągniesz wszystko, co zamierzasz zrobić. Małe ćwiczenie: usiądź lub połóż się w swoim ulubionym miejscu w mieszkaniu, w parku – gdziekolwiek czujesz się komfortowo. Zamknij oczy i zrelaksuj się. Wyobraź sobie swoje przyszłe ja, jak będziesz się czuł, jak będziesz wyglądał, może gdzie będziesz i co będziesz robił. Ten obraz, to uczucie – przyjrzyj mu się uważnie i zachowaj w sobie. Potem wróć do siebie, otwórz oczy, poczuj ponownie. Za każdym razem, gdy masz wątpliwości na drodze do celu, a może nawet chcesz się poddać, pamiętaj o obrazie i uczuciach za nim. I jedziemy! Zobacz https://www.minedu.sk/op-vzdelavanie-esf/

Jedz naturalną żywność

Zupa w puszkach, fast food lub żywność paczkowana – wszystkie te produkty powinny wyjść z Twojej spiżarni. Są poddawane obróbce przemysłowej, często mieszane z substancjami chemicznymi. Preferuje świeże produkty, które dostarczają czystej energii i cennych składników odżywczych. Ponieważ jesteś tym, co jesz!

Zdrowe życie jest również możliwe bez wyrzeczeń. Porzuć diety wykluczające! Uczą jedynie wyrzeczenia, które na dłuższą metę może prowadzić do objawów niedoboru i chorób. Lepiej: w razie potrzeby postaraj się o zmianę diety i połącz ją z odpowiednią ilością ćwiczeń i snu – to wciąż najlepsze warunki do zdrowego życia.

Koniec dnia bez śniadania?!Twoje śniadanie nie powinno składać się tylko z filiżanki kawy. Poświęć czas na zdrowe śniadanie. To przyspiesza metabolizm i tworzy dobrą bazę energetyczną na cały dzień.

Co powiesz na mleko?

Hodowla przemysłowa, niska jakość paszy ze względu na dodatek hormonów i antybiotyków – na jakość mleka wpływa wiele czynników. Alternatywnie możesz – w zależności od tolerancji – przestawić się na mleko migdałowe lub sojowe. Upewnij się, że zawierają wapń i nie są zmieszane z cukrem.

Pij mniej alkoholu. Alkohol zawiera nie tylko dużo cukru, który może prowadzić do cukrzycy, jeśli jest spożywany w nadmiarze. Zawarty w nim etanol wpływa również na nasze narządy i na dłuższą metę może prowadzić do utraty pamięci i mowy, impotencji, niepłodności, skurczów mięśni, a nawet problemów z sercem.

Jeden bezmięsny dzień w tygodniu

Nie musisz od razu zostać pełnoetatowym fleksitarianinem. Obywają się bez mięsa trzy lub więcej dni w tygodniu i zwykle spożywają tylko wysokiej jakości mięso organiczne. Ale przynajmniej w dzień powszedni możesz postawić na produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, warzywa i owoce. To rozluźnia żołądek, dostarcza cennych składników odżywczych i daje nam czyste sumienie.

Przy stole do jedzenia. Przed telewizorem czy komputerem zwykle nawet nie zauważamy, co i ile jemy. Jesteśmy tak rozkojarzeni, że szybko połykamy duże ilości jedzenia. Nie przeżuwamy też właściwie jedzenia, więc nie trawimy go prawidłowo. Lepiej: usiądź cicho przy stole i jedz. Wtedy nie tylko w porę zauważamy, kiedy jesteśmy syci, ale także ułatwiamy pracę żołądka i jelit.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wszystkie komentarze

Dodaj komentarz